Не всі знають про існування дуже цікавого і азартного виду спорту, який має чимало шанувальників у різних країнах. Йдеться про голубині перегони. Суть незвичайних змагань в тому, що спеціально натреновані птиці, що випускаються в небо, повинні подолати певну відстань за заданий час.

Що це за спорт і в чому його особливість

Варто відзначити, що, не дивлячись на все більшої популярності, яку завойовують голубині перегони в усьому світі, це досить важкий і небезпечний вид спорту. Бере участь в ньому певну кількість грамотно навчених «гоночних» птахів. Їх одночасно випускають в небо, після чого вони повинні на швидкість подолати підготовлений маршрут і повернутися назад в розплідник.

Швидкість польоту обчислюється шляхом визначення часу, витраченого на подолання необхідної відстані. Голуб, який прилетів першим, і вважається переможцем. Останнім часом, для розрахунку часу польоту використовують спеціальні електронні мікрочіпи, оснащені GPS-навігаторами, які кріплять на тулуб птиці. Відстань, яку повинні подолати голуби в гонці, може варіюватися від 100 до 1000 км.

голубині перегони

У голубиних перегонах беруть участь натреновані спортивні голуби.

Походження виду спорту

Гонки голубів, як вид спорту, зародилися в далекій давнині. За деякими даними, ще до нашої ери. Однак офіційно були затверджені тільки на початку 19 століття в Нідерландах і проходили як гонки домашніх поштових голубів. Брали участь в них птиці повинні були доставляти листи на швидкість. Трохи пізніше, змагання стали завойовувати популярність в Бельгії, Франції і Великобританії.

Перші голубині перегони були проведені в 1820 році у Франції, де птахи долали відстань між Парижем і Льєжем. Друге змагання (в 1823 році) проходило в польоті від Лондона до Бельгії. Уже в 1875 році голубині перегони вперше пройшли в США, де через три роки завоювали надзвичайну популярність. А в 1900 році цей вид спорту увійшов в неофіційну програму Олімпійських ігор.

Як проходять гонки

У голубиних перегонах існує один важливий момент: всі птахи повинні стартувати одночасно, з однієї точки, прибувати строго в потрібний умовний пункт і повертатися назад. Відстань при цьому може бути абсолютно будь-який. У США відомий випадок, коли брали участь в гонках голуби подолали в польоті 1800 км.

Для британських голубів заздалегідь складений маршрут, завдяки якому вони долітають до Франції, перетинаючи Ла-Манш. До змагань допускаються здорові, добре навчені птиці, старше 6 місяців. Вони повинні розвивати швидкість не менше 70 км / год. Як правило, спортивна кар’єра гонного голуба триває не більше трьох років.

Кожен з них неодмінно повинен бути окольцован і мати спеціальний ідентифікаційний номер. За допомогою мікрочіпа з навігатором, легко можна визначити переможця змагань.

голуби

У голубиних перегонах беруть участь тільки представники спортивних порід голубів.

В яких країнах популярний даний вид спорту

Голубині перегони неймовірно популярні в США, Канаді, Китаї, Австралії, Японії, Великобританії, Саудівської Аравії та інших країнах. В Америці офіційно існують дві національні асоціації голубиних гонок, в які входять 50 штатів і 14 тис. Любителів птахів. У Канаді така організація веде роботу з 1929 року.

Бельгійська Федерація голуб`ятників налічує понад 50 тис. Учасників. Масштабні змагання щорічно проводяться і в Південній Австралії. У Німеччині 80 тис. Голуб`ятників намагаються боротися з забороною на відкриття власної асоціації гонок. В Англії проведення голубиних гонок патронує сама королева Єлизавета II. Але лідером по проведенню подібних змагань по праву вважається Тайвань, де вони проводяться щотижня.